Obstajata dve glavni nalogi pri upravljanju škropljenja in gnojenja. Analiza pridelka preteklega leta za izdelavo zemljevidov spremenljivih stopenj. Nato izvedba dela na vsakem posameznem polju.
S pomočjo podatkov iz mapiranja donosa iz središča John Deere Operations Center™, v kombinaciji z drugimi podatki, če so na voljo (vzorčenje hranil v tleh, satelitska biomasa itd.), je enostavno ustvariti zemljevide za setev s spremenljivimi stopnjami. Te lahko uporabite na svojem pršilniku, trosilniku mineralnih gnojil ali cisterni za gnojevko, če je opremljena s HarvestLab. To lahko storite sami ali sodelujete s svojim agronomom ali specialistom za precizno kmetijstvo pri svojem lokalnem prodajalcu. Za mehansko pletje v vrstnih poljščinah se morate prepričati, da imate pravilne črte vodenja za svoj priključek. To je najbolje doseči z uporabo funkcije AutoPath™, saj zagotavlja natančne podatke o lokaciji točnih linij setve vrstnih poljščin, kar preprečuje morebitno škodo.
Ko so zemljevidi za sprejemljive stopnje dokončani, lahko nastavite delovni načrt za posamezna polja s črtami vodenja za svoj pršilnik, trosilnik ali cisterno za gnojevko, opremljeno s HarvestLab. Podatke o opravilu lahko pošljete neposredno v pršilnik ali cisterno. Če uporabljate pripet pršilnik ali trosilnik, bodo poslani traktorju. Zahvaljujoč združljivosti z ISOBUS se bodo nastavitve za pršilnik pojavile na prikazovalniku traktorja, takoj ko bo pripet. Ko traktor vstopi na polje, se opravilo samodejno prikaže na prikazovalniku. Voznik mora samo potrditi opravilo, nato pa lahko takoj začne.
Za mehansko pletje je najbolje uporabiti priključek, opremljen z avtomatskim vodenjem priključka, saj bo sledil točnim vrstam, ki jih zabeleži sejalnik ali sadilnik.
Tehnologija mi pomaga zmanjšati vpliv škropljenja.
Pomaknite se na različne rešitve in kliknite tehnologijo, da ugotovite, kako vam lahko pomaga.
Daniel Sous na jugozahodu Francije uporablja John Deere Operations Center™ in njegovo povezljivost z več kot 200 programskimi izdelki tretjih oseb za prilagojen nadzor nad plevelom na določenem območju.
Ciljni vnos dušikovih gnojil v pšenico s tehnologijo bližnjega infrardečega sistema (NIRS) lahko poveča donos do 5 %. Holger Huffelmann pojasnjuje nastavitve in možnosti, ki jih ponuja tehnologija NIRS.
Ni potrebno veliko, da začnete svojo pot pametnega kmetovanja. Morda že imate osnovne tehnologije na svojem stroju.
Pogovorite se s specialistom za precizno kmetijstvo pri svojem lokalnem prodajalcu. Pomagali vam bodo pri nastavitvi strojev, vnosu informacij o polju in vam stali ob strani pri vsakem koraku vaše poti pametnega kmetovanja.